Asp.net mvc template var mı elinizde?

Merhaba elinizde asp.net mvc kurumsal site için bir template var mı.

3 Cevap

MVC aşağıdaki açıklamadır.

 

Model

MVC dünyasında model uygulama verisinin veya durumunun saklandığı yerdir, genellikle veritabanı veya xml/json dosyası formatındadır.
Model, veri katmanını (database, xml, json dosyası, vb.) uygulamadan izole eder, böylece diğer katmanlarda veri katmanının neresi olduğunun bilinmesine gerek kalmaz.
Model katmanı sıklıkla Entity Framework, Nhibernate, LLBLGen, vb. gibi araçlar kullanılarak oluşturulur.

View

View, istemcinin gördüğü arayüzü içeren katmandır, genellikle Model katmanındaki verinin kullanılması ile oluşturulur. View katmanının Model ve Controller katmanlarından ayrılması ile arayüz değişikliklerinin uygulamanın diğer katmanlarını değiştirmeye gerek kalmadan yapılabilmesi sağlanmıştır.

View katmanında HTML5 ve CSS3 gibi son versiyon teknolojiler kullanmak mümkündür. HTML5 ve CSS3 ile masaüstü ve mobil tarayıcılarda çalışabilen uygulamalar geliştirmek çok kolaylaşmıştır. Hatta Windows Store uygulamaları geliştirmek için HTML5 ve CSS3 teknolojilerinden yararlanılabilir.

Controller

Controller, istemciden gelen isteği işlemek, Model ve View katmanları arasında köprü olmak gibi görevleri yerine getirir. Controller içerisinde bir veya daha fazla Action olabilir, genellikle her Action bir web sayfası üretmek için kullanılır.

Yeni Üye 17 Ağustos 2018 yanıtladı.

mvc nedir tam olarak?

Yeni Üye 17 Ağustos 2018 yanıtladı.

onda tema bulamazsın kolay kolay yaygın olarak kullanılmıyor yabancı ülkelerde. kullanan sıfırdan kendi temasını yaratıyor

Yeni Üye 18 Ağustos 2018 yanıtladı.

Cevabınız

Cevabınızı yayınlayarak, gizlilik politikasını ve hizmet şartları.