Kmspico virüs ve trojan dolu Windows 10 Windows’u Etkileştir yazısı kaldırmak.

Çözüldü

Windows um lisanslı ama bir süredir bu yazı var sağ altta Windows’u etkinleştir yazıyor. Windows 10 için son çare kmspico deneyecektim ama virüs dolu trojan malware ne ararsan var. Güvenli şekilde çözmem gerek. Yardım eder misiniz?

2 Cevap
En iyi cevap

Kmspico programı bir rootkittir.  Coin madenciliği ve şifre çalma amaçlı windows dizinine virüs bulaştırmaktadır. 

Size önerebileceğim yazılım Uwd.exe (Universal Watermark Remover) programı virüstotal sonucunda malware bulsa da trojan kesinlikle değildir. Bu uyarıyı verme sebebi Windows ana dizinine erişim istemesidir.

Buradan indirin.  Masaüstüne çıkarttığınız bu dosyayı Yönetici Olarak Çalıştır diyerek açılan pencerede install deyin. Oturum yeniden başlayacak ve Etkinleştir yazısını  görmeye devam edebilirsiniz. tekrardan yönetici olarak çalıştır dedikten sonra uninstall deyin. Oturum tekrar yeniden başlayacak. UDW dosyasını tekrar yönetici olarak çalıştırıp install deyin hemen sonra Windowsu yeniden başlatın. Etkinleştir yazısı kaybolacaktır.

Bu işlem sonrası Windows güncelleştirmeleri kapatmalısınız ve güncelleştirme amaçlı bağlantı kurarsa etkinleştir yazısı tekrar çıkacaktır.

Profesyonel 24 Ağustos 2018 yanıtladı.

çalıştı valla çok sağol ya

Uzman 24 Ağustos 2018 yanıtladı.

Cevabınız

Cevabınızı yayınlayarak, gizlilik politikasını ve hizmet şartları.